Інформаційно-правовий фронт

Війна Російської Федерації та Республіки Білорусь проти України спричинила необхідність упровадження кардинальних змін в організацію життєдіяльності українського суспільства. З метою інформаційного та правового супроводу цих змін ми започатковуємо рубрику «Інформаційно-правовий фронт» — майданчик для фахових інформаційних та правових матеріалів, спрямованих на роз’яснення ситуації, правил, прав, обов’язків і відповідальності в умовах війни.

28.03.2022

Запрошуємо до участі в конференції » Публіне управління та адміністрування в умовах війни та поствоєнний період в Україні»

Возможно, это изображение (текст)
Аналітично-консалтинговий центр публічного врядвання і права у співорганізації з іншими громадськими організаціями, університетами та науково-дослідницькими установами України, запрошують до участі в конференції, присвяченій проблемам та перспективам забезпечення належного публічного управління та адмінісстрування в умовах війни та поствоєнний період в Україні.

«Ми маємо обмінятися висновками та ідеями і спільно допомогти уряду та й собі зокрема здобути перемогу і розвивати нашу державу на науково обгрунтованих засадах» — закликають організатори Конференції.

Тож, чекаємо на Ваші виступи і тези.

Слава Україні!

ЗАЯВКА на участь у науково-практичній конференції «Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні» (google.com)

24.03.2022

Діяльність в рамках тематичної рубрики «Інформаційно-правовий фронт» розпочинаємо висвітленням матеріалів, підготовлених Оленою АНТОНОВОЮ, членом правління Аналітично-консалтингового центру публічного врядування і права, доктором наук з державного управління, доцентом.

Про міжнародні суди у справах, пов’язаних з війною Російської Федерації проти України

Два міжнародні суди займаються справами, пов’язаними з війною, розпочатою Російською Федерацією проти України: Міжнародний суд ООН та Міжнародний кримінальний суд

Про злочини Росії проти довкілля та природних ресурсів України

Внаслідок військових дій та бомбардування інфраструктурних об’єктів, Росія у цілому порушила міжнародне право, права людини, ядерну безпеку та природну спадщину України.

Про виклики війни та реалізацію права на батьківство

Війна та пов’язані з нею вимушені заходи – мобілізація, біженство, переселення тягнуть за собою низку проблем, які здебільшого відчувають сім’ї з дітьми. На тлі війни, яку розгорнула проти України Російська Федерація, кількість розлучених між собою близьких людей з кожним днем збільшується.

Про право засуджених військовослужбовців захищати Україну в умовах військової агресії Російської Федерації

В умовах військової агресії Російської Федерації, коли гостро стоїть питання про збереження державності та подальшу долю України, у засуджених військовослужбовців з’являється особливе право на звільнення та помилування для захисту та оборони країни.

Про добровольчі формування територіальних громад

Порядок організації, забезпечення та проведення підготовки добровольчих формувань територіальних громад до виконання завдань територіальної оборони, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1447.

Про введення правового режиму воєнного стану

Воєнний стан є особливим правовим режимом, який вводиться за певних умов на території всієї України, або окремих її місцевостях.

Про статус внутрішньо переміщеної особи в Україні та порядок оформлення і видачі довідки про взяття її на облік

Внутрішньо переміщеною особою (далі – ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

4 березня 2022 року

Дякуємо пану Войцеху Федорчеку, директору Lech Kaczyński National School of Public Administration (KSAP) і всьому колективу KSAP за підтримку у боротьбі з загарбниками!

KSAP

3 березня 2022 року

Шновні колеги, освітяни, науковці, прошу долучитися до поширення звернення на персональні адреси наших зарубіжних колег та на офіційні адреси зарубіжних університетв, наукових організацій щодо підтримкм України та припинення співпраці з РФ та РБ.

Appeal of the representatives of academic community, NGOs, human rights organization of Ukraine to academic community and constitutional democracies on counteracting the war started by the Russian Federation and the Republic of Belarus against Ukraine

Dear colleagues, partners, friends, we are appealing to you and asking you to pass our appeal to the management of your Universities / organizations with the request to consider it and support Ukraine and the people of Ukraine in this time of hard challenges for our country and the world.

Appeal-from-Kyiv-Ukraine-1СкачатьЗвернення-науковців-до-світових-партнерів-Скачать

2 березня 2022 року

Наукова спільнота України — проти загарбників РФ та РБ !

У час війни маємо мобілізувати наші зусилля для об’єднання науковців усього світу для боротьби із загарбником. Давайте готувати звернення та направляти за усіма наявними контактами нашим зарубіжним партнерам.
28.02.2022 Національна академія наук України підготувала таке звернення https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3415405-nan-zaklikae-naukovu-spilnotu-pripiniti-spivpracu-z-rosijskimi-vcenimi.html- приєднуємось, доповнюємо, ведемо оборону на науковому фронті!!! Голова ГО «Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права» https://pcal.com.ua/?page_id=15.
Слва Україні! Слава і Вдячність Захисникам України! Смерть ворогам!

Війна забрала уже двох наших колег з НАДУ…

Сьомий день вторгнення Росії до України. Тривають бої навколо Сум, Харкова, Києва, Чернігова, Херсона. Росія цілеспрямовано обстрілює міста і житлові квартали ракетами.

Сумні новини рийшли з Харкова . Як повідомила Вікторія Сичова, «1.03.2022 від осколкових поранень після вчорашніх рашистських «рятівних» обстрілів загинув Олег Юрійович Амосов — професор, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки, Перший заступник директора Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (1997-2010 рр.), зав.кафедри, професор кафедри».

Також «Вчора ми втратили патріота України, державного службовця (головний архітехтор м.Люботин), науковця (доктор наук з державного управління) Сергей Кравченко . Він служив у Силах територіальної оборони. Загинув, захищаючи Харків.А мріяв відновити садибу Святополк-Мирських…Дякую тобі, Сергію, за твою громадянську позицію, за твою дружбу. Царство небесне рабу Божому Сергію…Світла пам’ять.Співчуття рідним, близьким, науковій спільноті».

Світла пам’ять спочилим…Співчуття рідним, близьким, науковій спільноті.